​BGL, dünya standartlarındaki taşımacılık hizmetleriyle müşterilerine geniş hizmet yelpazesinde çözümler sunmaktadır.

Euro 5 ve Euro 6 özellikli çift katlı mega treylerlerden oluşan, uydu takip sistemi ile anlık takip edilebilen, en eskisi 1 yaşında geniş araç filosu; Türkiye ve Dünya’daki özmal konsolidasyon ve dağıtım merkezleriyle müşterilerinin her zaman en yakınında olan BGL, ‘düşünce hızında lojistik’ felsefesini benimseyerek, kalitesinden ödün vermeden karayolu taşımacılığında Türkiye’nin öncü lojistik firmalarından biri olmuştur. 

​Türkiye ile Avrupa arasındaki en kısa transit süreyi sağlayan güzergâhı ana rotası olarak belirleyen BGL, ekspr​es, süper ekspres ve swift servis olanaklarıyla müşterilerinin acil ihtiyaçlarına hızlı çözümler üretmektedir.

Sahip olduğu 16 adet Swift aracı ile sınır kapılarında yol yasaklarına takılmadan, tır kuyruklarına girmeden Avrupa’nın her noktasına uçak hızında teslimat sağlayan BGL müşterilerine maliyet ve zaman tasarrufu sağlamaktadır.

Başta Uzak Doğu, Amerika ve Avrupa olmak üzere Shanghai, Shenzen, Hong Kong, Yiwu, Seul,  New York, Los Angeles, Miami, Houston, Chicago, Barcelona, Nurnberg, Coventry gibi dünyanın en önemli liman ve ticaret şehirlerinde kendi kurduğu konsolidasyon depoları bulunan BGL; deneyimli Türk ve yabancı kadrolarıyla müşterilerine geniş hizmet yelpazesinde çözümler sunmaktadır. 

Müşterilerinin transit süre ihtiyaçlarına göre gerekli analizleri yaparak, alternatif rota ve armatör opsiyonları ile butik hizmet anlayışını benimseyen ve her işe proje gözüyle bakan BGL; Uzak Doğu ve Amerika’ da sahip olduğu NVOCC belgeleri ile de denizyolu taşımacılığındaki iddiasını kanıtlamaktadır.​

Gerek günümüz ticaretindeki stoksuz çalışma prensibi, gerekse de son dönemde Türkiye'nin uluslararası havayolu taşımalarında aktarma merkezi olarak kullanılmaya başlanması ile havayolu taşımacılığı hacmi sürekli artış halindedir.

BGL, sahip olduğu IATA belgesi ile Türkiye’deki tüm havalimanlarından Dünya’nın her noktasına çıkış yapabilmekte ve ihtiyaç duyulan hızda yine Dünya’nın her yerinden Türkiye’ye en optimal çözümleriyle hizmet vermektedir. Sunduğu lojistik hizmetlerine havayolu taşımacılığını da entegre eden BGL, herhangi bir bölünme olmaksızın verdiği kapıdan kapıya hizmetiyle rakiplerinden bir adım öne geçmektedir. 

Ayrıca Dünya’nın en büyük ticaret hacminin olduğu ABD – Çin arasında sunduğu cross trade servisi ile Çin’den ABD’ye ithalat taşımaları gerçekleştiren BGL, Almanya – Çin hattında da yine aktif rol oynamaktadır. 

Hava taşımacılık çözümlerinde yeni rotalarda konsolidasyon hizmet ağını her geçen gün daha da genişleten BGL, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre standart transit süreli hizmetin ötesine geçerek, farklı havayolu alternatifleriyle ekspres hizmetler de sunmaktadır.

BGL, tüm lojistik merkezlerinde konuşlandırılan proje ekipleri ile, çıkış noktasından varış noktasına kadar birden fazla taşıma şeklinin kullanıldığı kombine taşımacılık hizmetiyle tüm müşteri ihtiyaçlarına esnek paket çözümler sunabilmektedir.​

Gerektiğinde multimodal hizmetlerin kullanıldığı proje taşımacılığında BGL yetkin kadrosu ile hizmet vermektedir.

Hizmet bütünlüğü içerisinde verilen iç nakliye hizmeti, BGL araçları ve taşeron firmalar kullanılarak gerçekleştirilmektedir.​